Kovové piliny a orgonit

Kovové piliny a orgonit

056p1070659Kovové piliny (špony) v orgonite majú za úlohu odrážať energiu, ktorú do seba orgonit naťahuje zo svojho okolia a ktorá sa týmto odrážaním zrýchľuje a čistí. Kovové pilny môžu byť z rôzneho typu kovu, kľudne aj hŕdzavé, no z hľadiska ich maximálnej účinnosti na premenu negatívnej energie na pozitívnu, by nemali byť v tvare pružiny. Obecne sa dá povedať, že všetky kovy v orgonite sú použiteľné a plnia svoju funkciu, hoci kovy sa navzájom od sebe líšia napríklad vodivosťou (čím vyššia vodivosť, tým rýchlejší pohyb energie v orgonite) alebo rozsahom frekvencií. V našich orgonitoch používame bronz, hliník, meď, mosadz, oceľ striebro a titán, ku ktorým uvádzame aj ich jednotlivé špecifiká.

Bronz

Bronz

Bronz je zliatina medi a cínu. Má vysoké a jemné frekvencie vibrácií podobne ako mosadz. Bronz sa spája s relaxom, pokojom, kľudom a nadhľadom. Zvyšuje schopnosť zámerného programovania orgonitu. Orgonit podobne ako liečivé kamene má schopnosť prijímať vibrácie myšlienok a následne ich vyžarovať. Vysielanie myšlienok, ktoré môžu formovať a energiu v orgonite sa nazýva programovanie.

Podobne ako meď má široký rozsah frekvencií. Takisto je výborným vodičom energií aj myšlienok a rovnako ich znásobuje. Preto rovnakým spôsobom aj vedie a znásobuje liečivú energiu od liečiteľa alebo z kameňov a je teda všeobecne vhodnou voľbou pre orgonit.

Meď

072

p1070664Meď

Vynikajúco vodí energiu, myšlienky a rovnako ich aj znásobuje (aj na dlhé vzdialenosti). Má veľmi široký rozsah frekvencií. Rovnakým spôsobom aj vedie a znásobuje liečivú energiu od liečiteľa alebo z kameňov. Pretože Venuša vládne znameniu Váh a toto znamenie sa považuje za vyrovnávača, pripisuje sa medi stabilizačný a vyrovnávajúci účinok v mieste, na ktoré sa pokladá. A pretože Venuša je aj patrónkou lásky, považuje sa meď za mocný talizman lásky. Vyrovnáva rovnováhu medzi astrálnym a fyzickým telom. Pôsobí proti letargii, pasivite, nepokoju a podráždenosti a pri nespokojnosti so sebou samým. Navodzuje optimizmus a nezávislosť a podporuje diplomaciu. Posilňuje naše uvedomenie, že netreba večne hľadať lásku alebo bažiť po zážitkoch a že je prípustné a vhodné zbaviť sa všetkých sebaobmedzení, ktoré sme si vytvorili. Vnútorne prehrieva, zbavuje hnevu a zazlievania. Pôsobí na všetky čakry. Aktivuje a otvára koreňovú a sakrálnu čakru a stabilizuje intuíciu, sexualitu, žiadostivosť a vitalitu. Spája ich a riadi ich do vyšších čakier, čím otvára cestu k spirituálnemu sebarozvoju. Numerologicky vibruje s číslom 1. Astrologicky sa spája s Býkom a Váhami. Liečiace vlastnosti: Zlepšuje metabolizmus, zmierňuje zápaly a zvyšuje cirkuláciu krvi. Pomáha pri artritíde a reumatizme. Môže sa použiť ako obklad pri zapálených ranách. Priamo na koži detoxikuje a zmierňuje artritídu, reumatizmus a iné zápalové problémy. Na pupočnej čakre pomáha s bolesťami žalúdka a problémami tráviaceho traktu. Pomáha zotaviť sa z vyčerpania a posilňuje imunitný systém. U pľúc zlepšuje výmenu kyslíka a pomáha zbaviť sa telu nečistôt. Zlepšuje prevlhčenie mäkkých tkanív a slizníc, takže sú odolnejšie voči dráždeniu (napr. pri alergiách).

Mosadz

Mosadz075

Mosadz je zliatina medi a zinku. Má vysoké a jemné frekvencie vibrácie. Môže energiu otupiť alebo zablokovať. Preto sa používa ako ochranný štít, ktorý znižuje citlivosť voči vnemom a znižuje úroveň psychického vnímania (pre precitlivených).V mágii sa mosadz odjakživa používala ako magická náhrada za zlato. Hoci nemá všetky vlastnosti zlata, priťahuje peniaze a preto sa používa v kúzlach na získanie peňazí. Takisto sa používa pri ochranných kúzlach. Pôsobí na všetky čakry, ale hlavne na koreňovú čakru. Liečiace vlastnosti: Splošťuje a uzemňuje energiu (je zlý vodič energie). Preto sa v liečení používa len zriedkavo. Podporuje rast vlasov a omladzuje pokožku. Vhodná pre ľudí, ktorí majú nezvykle vysokú hladinu kovov v krvi – detoxikuje a čistí krv.

Oceľ

Oceľ

085Oceľ môže byť čiernej, modrej, alebo červenej farby. Poskytuje stabilitu energetickému pôsobeniu orgonitu. Má relatívne úzky rozsah frekvencií, no výborne uzemňuje a je veľmi vhodný na odblokovanie elektromagnetického žiarenia (elektrosmogu).

Striebro

061

Striebro

Ako Mesiac aj striebro má jemnú, chladnú a upokojujúcu energiu. Prináša nositeľovi “výhodu”. Človek pôsobí kultúrnejšie, plynulejšie a ľahšie sa vyjadruje, stráca “ostré hrany” a získava väčšiu popularitu. Mali by sme ho však nosiť len vtedy, keď z neho máme dobrý pocit.Striebro funguje aj ako zrkadlo duše: pomáha nám vidieť sa “zvonku”, očami iných. Toto videnie je neskreslené posudzovaním a preto nám pomáha rozvíjať sa ďalej a stávať sa dokonalejšími bytosťami. Dodáva nám trpezlivosť a výdrž na ceste osobného rastu, reguluje intuitívnu a emocionálnu energiu a zostruje naše vnemy. Zlepšuje intuíciu a psychické schopnosti. Striebro vytvára silné prepojenie medzi fyzickým a astrálnym telom a zabezpečuje (pomocou “striebornej šnúry”, čo je čosi ako éterická pupočná šnúra medzi fyzickým telom a jeho éterickými replikami), že sa pri astrálnej projekcii éterické telo bez ťažkostí vracia do fyzického. Tým znižuje podvedomý strach, že by sa astrálne telo nemuselo zo svojej cesty vrátiť. (Mimochodom, toto sa skutočne nestáva. Niet sa čoho báť.)Pomáha pri mentálnej, emocionálnej i fyzickej očiste a opúšťaní nefunkčných zvyklostí. Zvyšuje duševnú jasnozrivosť a zlepšuje schopnosť pristupovať k problémom ako k intelektuálnym podnetom. Znižuje strach z rozhodovania. Podľa legiend striebro ničí zlo – preto sa používalo ako strieborná guľka proti upírom a vlkodlakom.Liečiace vlastnosti: Striebro pôsobí na všetkých úrovniach fyzického i éterického tela. Pôsobí ako všeobecný dezinfikátor a čistič. Vďaka čistote a vodivosti odvádza mentálny i emocionálny stres. Podporuje krvný obeh a detoxikuje krv. Pomáha telu rýchlejšie objaviť hormonálne a chemické nerovnováhy (najmä zvýšené hladiny) a rýchlejšie aktivuje vnútornú očistu. Pľúca a hrdlo zbavuje nadmerného dráždenia nečistotami zo vzduchu. Zlepšuje odovzdávanie nervových impulzov. Zlepšuje vyváženie oboch polovíc mozgu a pomáha ľuďom s degeneratívnymi chorobami mozgu, so slabou pamäťou, neracionálnymi strachmi (fóbiami) a silnými emocionálnymi výkyvmi (napr. maniodepresívne stavy, borderline syndróm). Tradične sa používalo pri liečení hepatitídy, vypudzovaní jedov cez póry, pri liečení bolestí hlavy, reumatických bolestí, nevoľnosti a gastritídy, pri obezite, cukrovke a na zvýšenie asimilácie vitamínov A a E. Navyše znižuje zápaly a horúčky, zbavuje telo infekcií, pomáha pri hnisavých ranách a zlepšuje zrak. Kým zlato má tendenciu zosilňovať a zadržiavať energiu kameňa, striebro má tendenciu viesť ju ďalej do tela alebo navonok. Súčasne pri tom energiu kameňov aj čistí. Striebro dávame do všetkých našich orgonitov.

Titán

061Titán

Pôsobí na veľmi vysokých vibráciách a má pomerne ostrú energiu. Je veľmi vhodný na rozpúšťanie blokád. Rovnako ako všetky vyššie spomínané kovy zrýchľuje dynamiku toku orgonu cez orgonit.